בעזרת ה' יתברך
תרבות ומורשת יריחו
ראשי English
  • מאמרים
    • מאמרים על יריחו – דעות, השקפה, פרשנות...
     
מרפא בחגלה מוצרים תהיו שותפים

יום העצמאות למדינת ישראל

דגל ישראל

כמה זה מרגש! נס גלוי!  אחרי 2000 שנות גלות!

רק המדינה אינה דומה לחזון ישראל!

כאן הבעיה

  • המדינה היא פועל יוצא של אורך הדעות בישראל. המדינה הוקמה כנס גלוי ע"י אנשים  שמצאו בה מקלט. האנשים המאמינים היו כאן אך לא ידעו איך להקים את המדינה. הם היו בתור צבור מוזיאוני שממשיך שרידים של עבר גדול ושורד בגוים. הצבור הזה לא יכול היה להקים מדינה אז והיום . הצבור מהווה רב עצום ושותק.
  • עברו 63 שנה. המדינה התעצמה אך נוצר חלל ריק רוחני, שלא יכלו למלא  אלה שמצאו בה מקלט. בעלי התוכן הרוחני עובדים לקרב לבבות אך הנס לא מתרחש. צבור בעלי התשובה הולך וגדל לכל הכיוונים, אך רבים מתוכו נבלעים מתוך הצבור המסורתי של "שב ואל תעשה", ושוב לא הופכים לגורם מכריע וממלא את המחסור.
  • בעת ובעונה אחת האויבים מתעצמים, חסרי ערכים בעלי אכזריות, טורפים מכל וכל, יד להם בכל. אנו נמצאים בסכנה ממשית של הריסת מדינת ישראל המעצמה בגלל ענווה מצד אחת של המאמינים אך בורות בעיקר  בצורך העצום הלאומי עתה, שהוא מלוי דחוף בתוכן לאומי-מאמין בישות הלאומית של המדינה.
  • לכן הכרחי לתת יד לכל מי שמנסה להקים תנועה המתיימרת לעלות לניהול העניינים, מוכנה לקחת אחריות במדינה לטובת העם , התורה והארץ.
  • לדוגמה הרב דניאל אל-חי, הרב יצחק גינזבורג ותלמדיו, הרב איציק שפירא עם התנועה שהקימו והמוסדות שהוא מקים, הרב יהושע שפירא, הרב אריאל והמקדש, אורי אריאל בכנסת,  חננו, המגורשים מעזה ויריחו וחומש,המתנחלים הנאבקים בהתיישבות ועוד הרבה יהודים יקרים בעיקר בהתיישבות בנימין, שומרון ויהודה.
  • יש תקווה והיא נשמעת מערבות יריחו, יסוד התקוה, אנו נצליח בעזרת ה' להפוך את המדינה לבעלת תוכן אמוני- יהודי בזכות הנחישות להתיישב בארץ- ארץ שהובטחה לאבותנו לשבת בה לקיים את דברו. ודבר ה' מירושלים בא לתקן עולם ומלואו מארץ ישראל השלמה עד לתבל כולה. אמן יהי רצון!

ארנה קובוס

בית חגלה
052-8699300
תרבות ומורשת יריחו


מי אנחנו
מי אנחנו
עמותת תרבות ומורשת יריחו
לזכרו של מרק בן יוסף נחמיאס זצ"ל
מנהלת העמותה: ארנה קובוס – טל: 02-940-9038, נייד: 052-869-9300
jewishjericho@gmail.com
כתובת לדואר: ארנה קובוס, עפרה 90687 תרומות: בנק דיסקונט, סניף רוממה מס' 67, חשבון מס' 212504
עמותה רשומה מס' 58-030-183-6
© כל הזכויות שמורות: עמותת תרבות ומורשת יריחו
כרטיס ביקור
כרטיס ביקור